The TAJB107M010RNJ is a Capacitor.
Parametrics
TAJB107M010RNJ absolute maximum ratings: (1)Capacitance Range: 0.10μF to 2200μF; (2)Capacitance Tolerance: ±10%; ±20% ; (3)Rated Voltage (VR) ≤ +85℃: 2.5V; (4)Category Voltage (VC) ≤ +125℃: 1.7V; (5)Surge Voltage (VS) ≤ +85℃: 3.3V; (6)Surge Voltage (V ) ≤ +125℃: 2.2V.
Features
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 TAJB107M010RNJ |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 100uF 20% |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 TAJB105K035ANJ |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 1.0uF 10% |
 Data Sheet |
 TAJB105K035H |
 CAP TANT 1UF 35V 10% 1210 |
 TAJB105K035HNJ |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 1uF 10% |
 TAJB105K035K |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 1uF 10% |
 TAJB105K035R |
 Negotiable |
 TAJB105K035RNJ |